Dom i ogród

Wymarzony ogród

Przekształcenie swojego podwórka w oszałamiające i atrakcyjne nowe środowisko do rozrywki dla rodziny i przyjaciół wymaga trochę przemyślenia i przygotowania. Planowanie to wszystko, od tworzenia projektów architektonicznych po uzyskanie pozwolenia. Nie ma cofania się po wylaniu gazu, kanalizacji zewnętrznej, elektryczności i betonu. Twój profesjonalny wykonawca instalacji wodociągowej zainstaluje całą Twoją zewnętrzną instalację wodociągową, w tym przewody gazowe . Należy pamiętać, że niektórzy właściciele domów nie zdają sobie sprawy, że ich przewód gazowy jest instalowany przez lokalnego wykonawcę instalacji wodociągowej.

JAK STWORZYĆ IDEALNE WYMARZONE PODWÓRKO?

Niezależnie od tego, czy masz małe, kameralne podwórko, czy duże, przestronne, wygospodaruj miejsce na różne czynności, które chcesz podjąć. Po ustaleniu granic i pozycji kuchni na świeżym powietrzu ustaw granice miejsca do siedzenia, jadalni, baru, telewizora, placu zabaw dla dzieci, basenu i innych funkcji. Zaplanuj każdy obszar tak, aby się uzupełniał; na przykład ustawienie miejsc siedzących, z których goście mogą oglądać piękną scenerię. Ustaw grill tak, aby mistrz grillowania mógł spotykać się podczas gotowania posiłku i być blisko kuchni. Nawet na najmniejszych podwórkach ważne jest, aby uzyskać jasne wyobrażenie o tym, jak ukształtuje się układ. Ważne jest, aby uwzględnić przestrzeń dla pieszych między odrębnymi strefami – przepływ ruchu i trasy między stałymi obiektami powinny być prawidłowo rozplanowane.

Kiedy będziesz badać położenie swojego miejsca do jedzenia, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Na przykład, bez względu na to, jak praktyczna byłaby Twoja kuchnia na świeżym powietrzu, nadal będziesz wracać do kuchni w domu. Mniejsza odległość będzie zawsze pożądana, gdy masz dużo rzeczy do noszenia. Jednak zawsze upewnij się, że dym wydobywający się z grilla nie ma dostępu do Twojego domu. Koniecznie zwróć uwagę na średni przepływ wiatru na podwórku i ustaw grill we właściwym miejscu, tak aby nie sąsiadował z rezydencją.

Większość właścicieli domów ma budżet, niezależnie od tego, jak duża lub mała jest praca. Może chcesz uniknąć finansowania projektu i chcesz podzielić go na etapy. W każdym razie NIE TANIEJ na skróty! Zatrudnij architekta, który zaprojektuje Twój grill/kuchnię na świeżym powietrzu. Kupuj uważnie, aby znaleźć właściwy. Nie powinno to kosztować ręki i nogi do kuchni na świeżym powietrzu. Jeśli masz ograniczony budżet i musisz stopniowo rozwijać swoją przestrzeń do grillowania na świeżym powietrzu, przed rozpoczęciem pracy zaplanuj cały układ. Nie tylko da to Twojemu architektowi dobre wyobrażenie o tym, czego chcesz, ale także pozwoli Ci zorganizować się, zanim zewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna będzie na miejscu.

Hydraulika zewnętrzna

SPRAWDŹ WSZYSTKIE OPCJE KUCHNI NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
Planowana aranżacja grilla/kuchni na świeżym powietrzu może zawierać piec do pizzy, grill, lodówkę zlewozmywakową oraz dużo miejsca na blacie i schowku, który można zmienić, aby pomieścić bufet na duże przyjęcia. Jednak wiele będzie zależeć od wielkości Twojej kuchni na świeżym powietrzu, Twojego stylu życia i budżetu.

ODŁÓŻ OBSZAR NA WENTYLATORY GÓRNE I OSŁONĘ GÓRNĄ
Altany i pergole dodadzą uroku okolicy, zapewniając jednocześnie wytchnienie od promieni słonecznych i letnich upałów. Idealnie nadają się do siedzenia pod i do zabawy na świeżym powietrzu, podczas posiłków na świeżym powietrzu. Możesz dodać zasłony dla odosobnienia i intymności. Wentylatory górne i rozpylacze mgły są często pomijane jako funkcje, które mogą pomóc schłodzić środowisko w cieplejszym klimacie. Jeśli wybierzesz pergolę z otwartym dachem z listew, możesz dodać przezroczyste włókno szklane, aby utrzymać obszar suchy bez ograniczania światła.

Jeśli zamierzasz umieścić grill na świeżym powietrzu pod konstrukcją, nie popełnij błędu polegającego na NIEZWIETRZaniu wystarczającej ilości miejsca na wentylację między grillem a sufitem.

TELEWIZJA ZEWNĘTRZNA DODAJE SIĘ DO TWOJEGO WYMARZONEGO PODWÓRKA
Z telewizorem na swoim podwórku możesz organizować różne imprezy, od wielkich wydarzeń sportowych po dziecięce obozy i, nie zapominajmy, rodzinny wieczór filmowy. Jeśli marzysz o wielkich marzeniach, być może dodałeś wannę z hydromasażem, aby dodać trochę romansu do Twojego wieczoru filmowego. Uważaj, aby przechowywać telewizor w odpowiednio osłoniętej szafce przed żywiołami. Doskonały system nagłaśniający na zewnątrz jest koniecznością, który poprawi doznania rozrywkowe.

OŚWIETLENIE DODA IDEALNEJ ATMOSFERY

Oświetlenie zewnętrzne ma kluczowe znaczenie dla stworzenia odpowiedniego nastroju, a także zapewnienia wystarczającej ilości światła dla użyteczności i bezpieczeństwa. Wiszące lampy, lampy wiszące i lampy bistro mogą pomóc nadać ton relaksującemu wieczorowi. Gdy słońce zajdzie, dodanie akcentującego oświetlenia na dachu altany i miejsca do grillowania/kuchni na świeżym powietrzu naprawdę nada ton. Oświetlenie niskonapięciowe podkreśla fontannę, ścieżki, klatki schodowe i miejsca do grillowania.

ZATRUDNIJ NAJWYŻSZEJ KLASY WYKONAWCĘ HYDRAULIKI ZEWNĘTRZNEJ
Aby uzyskać wspaniałe, w pełni funkcjonalne, fantastyczne podwórko, będziesz potrzebować zewnętrznej instalacji wodociągowej i gazu zainstalowanego przez najwyższej klasy wykonawcę instalacji wodociągowej. Jak wcześniej wspomniano, bardzo ważne jest, aby rozważyć to na wczesnym etapie planowania i przy podejmowaniu decyzji, gdzie będzie znajdować się Twoja strefa rozrywki na świeżym powietrzu, kuchnia, palenisko, jacuzzi lub basen. Firma Big B’s Plumbing od ponad dekady instaluje zewnętrzne instalacje wodociągowe i gazowe do kominków, palenisk i grilli.

ZACZNIJ PLANOWAĆ PONADCZASOWE LATO
Ponieważ przyjemne letnie zapachy i przyjazne ciepło zastępują długie zimowe miesiące, możesz zacząć planować ponadczasowe letnie imprezy przy basenie i grille na swoim nowym, fantastycznym podwórku. Może jesteś sportową rodziną i nie możesz się doczekać, aby zapewnić rozrywkę wszystkim młodym sportowcom. W każdym razie firma wodno-kanalizacyjna Big B jest gotowa do odebrania połączenia.

Możliwość komentowania Wymarzony ogród została wyłączona